Get together i vikingtid!
NHO Reiseliv Sør-Norge inviterer til Get together i vikingstil. Dette vil du ikke gå glipp av!
Registreringen er åpen hele dagen. Bytt billetten din i badge, slå av en prat med bransjekolleger og kos deg på messeområdet.
Leverandørene byr på nyheter og smaksprøver på Innkjøpsmessen gjennom hele dagen.
Du kan delta på så mange kurs du vil i løpet av dagen. Merk at enkelte av kursene har begrenset antall plasser
Nytt av året : Kursene arrangeres også før messen åpnes
Vil du forenkle varetellingen og optimalisere lagerstyringen for din bedrift?
I dette kurset leder Millum Procurement deg gjennom varetellingsmodulen i netthandelen horecainnkjop.no og gir praktiske tips til hvordan du bruker portalen til å :
Kurset er tilpasset både de som allerede bruker vår netthandelsportal og de som vurderer å ta det i bruk. NB: Det er begrenset med plasser, så førstemann til mølla!
Alkoholreklame er forbudt i Norge. Men hva regnes som alkoholreklame? Dette kurset gir deg oversikt og svar på det du må vite.
Kurset er tilpasset serveringsbransjen og holdes av NHO Reiselivs advokater. Deltakelse er gratis, men krever påmelding i forkant.
Begrenset antall plasser: Registrer deg ved påmelding og kryss av for kurset for å sikre deg plass.
Ønsker du å optimalisere menyplanleggingen, redusere matsvinn og kostnader?
I Menybankfunksjonen i horecainnkjop.no kan du samle alt på ett sted: oppskrifter, allergenmerking, tilberedningsanvisning og næringsberegning. Slik får du enkelt oversikt over hva det er i maten, og ikke minst, hva den koster å lage.
I det integrerte kalkulasjonsprogrammet kan du lage og dele kalkyler for matretter sammensatt av varer i systemet, eller varer du selv registrerer. Ikke bare får du god kontroll på hvordan retten din skal fremstilles og hva som er i den, men du får også løpende kostnadskontroll siden prisendringer på innsatsfaktorene kan vises i kalkylene.
Menybank gjør det også enkelt å registrere matsvinn. Matsvinnfunksjonen gir innsikt i hva slags matsvinn du har og hvor det oppstår, slik at du kan iverksette tiltak for å redusere det.
Optimaliser din menyplanlegging i dag og ta kontroll over kostnadene med Menybank.
*Kurset er for medlemmer av NHO Reiseliv Innkjøpskjeden og passer for nye brukere av horecainnkjop.no, eller for deg som vurderer å ta det i bruk.
Det er begrenset med plasser, så førstemann til mølla!
Arbinn.no er ditt verktøy. I dette kurset får du en innføring i verktøyene, og hvordan Arbinn forenkler din lederhverdag.
Innholdet på Arbinn.no lages av advokatene og HMS-ekspertene i NHO Reiseliv og NHO. Her får du svar på spørsmål om ansettelser, permittering, karantene, smittevern, sykefravær, HMS og mye mer.
I dette kurset gir vi deg en omvisning i arbeidgiverportalen Arbinn.no, og viser hvor du lett kan finne oppdatert og viktig informajon, dokumenter og malverk, inkludert
NHO Reiseliv Innkjøpskjeden lanserer i år sin nye medlemsside. Den er skreddersydd for medlemmene og skal gi full oversikt, helt ned på varelinjenivå.
Kurset gir deg en praktisk innføring i hvordan du navigerer på den nye medlemssiden - og hvilke muligheter den gir deg. Vi viser deg hvordan du enkelt kan følge med på ditt varekjøp, opptjent bonus og kjøpsutvikling. I tillegg vil vi demonstrere hvordan du på en oversiktlig måte kan bruke dataen til å optimalisere kjøpene dine.
*Begrenset antall plasser: Registrer deg ved påmelding og kryss av for kurset for å sikre deg plass. Kurset er for medlemmer av NHO Reiseliv Innkjøpskjeden og deltakere må ta med egen PC.
Oppmøte: Tirsdag 20. mai kl. 19.00 ved utescenen til Hjertnes kulturhus.
Antrekk: Uformelt. Arrangementet er både utendørs og innendørs. Gode sko anbefales!
NHO Reiseliv Sør-Norge ønsker velkommen til Get together i forbindelse med Årskonferansen 2025. Vi skal reise tilbake til vikingtiden og gi oss ut på en uforglemmelig vikingreise i Sandefjord!
les mer om Get-together-samlingen her
Registreringen er åpen hele dagen. Bytt billetten din i badge, slå av en prat med bransjekolleger - og kos deg med inspirerende foredrag på NHO Reiselivs årskonferanse
Kristin Krohn Devold åpner NHO Reiselivs Årskonferanse 2025.
Konferansier Kristin Saga ønsker velkommen til NHO Reiselivs Årskonferanse og Sandefjord
Nikolai Astrup har lang erfaring innen politikk, digitalisering, innovasjon og bærekraftig utvikling. Han har tidligere vært både digitaliseringsminister og kommunal- og moderniseringsminister i Erna Solbergs regjering, og har jobbet for å fremme norsk konkurransekraft internasjonalt.
Astrup er i dag stortingsrepresentant, og engasjerer seg spesielt i hvordan fremtidens nærings- og reiseliv kan utvikles for å styrke Norges posisjon mot 2030.
Hva skjer med verden nå – og hvordan kan en handelskrig påvirke norsk reiseliv?
Elisabeth Holvik er sjeføkonom i SpareBank 1 Gruppen. Hun er utdannet sosialøkonom fra Universitetet i Bergen, med mellomfag i utviklingsgeografi.
Holvik har tidligere jobbet i Norges Bank, Nordea, McKinsy & Company, den svenske banken SEB, og BN-Bank. Hun var makroøkonom i New York for Nordea fra 1998-1999. Ved siden av studiene jobbet hun på oppdrettsanlegg i Måløy.
Holvik sitter i arbeidsutvalget i Senter for Pengepolitikk (CME) på BI. Hun har vært medforfatter på en av Norges Bank Watch rapport på oppdrag fra Finansdepartementet. Hun har også vært med i det rådgivende utvalg for Scheel utvalget i forbindelse med skattereformen. Holvik sitter i styret i Olav Thon Eiendom, Viken Pensjonskasse, Homely og Star Seafood.
Hvordan styrke en destinasjon med konferanser, kultur og arrangementsturisme?
Iman Winkelman er leder for kommunikasjon og samfunnskontakt i Nova Spektrum. Winkelman har en nøkkelrolle i arbeidet med å legge til rette for gode rammebetingelser for stiftelsens utvikling, så vel som overordnet kommunikasjonsansvar for de to arenaene.
Iman har på vegne av egen virksomhet også engasjert seg sterkt i event- og arrangørbransjens overordnede rammebetingelser når det gjelder viktige saker som blant annet regelverket for inn- og utleie fra bemanningsforetak, Nasjonal eksportstrategi for reiselivet og regjeringens foreslåtte overnattingsavgift.
Nyt en god kopp kaffe sammen med gode bransjekolleger
Innovative restaurantkonsepter skaper unike måltidsopplevelser i Oslo
Med AI, Metaverse, robotikk og den voksende innflytelsen fra Gen Z og Gen Alpha, står vi overfor betydelige endringer i forbrukerforventninger.
I dette foredraget vil Ken Hughes utforske hvordan merkevarer og reiselivsdestinasjoner må forberede seg på en ny måte å drive forretning på. Fokuset vil være på hvordan man kan utnytte nye teknologier for å skape mer effektive, spennende og engasjerende kundekontakter.
Gjennom en dypdykk i den sosiologiske, atferdsmessige og kulturelle historien og påvirkningen av teknologi og AI, vil Hughes vise at det ikke bare er reglene som er i ferd med å endres, men hele spillet.
Ken Hughes er en ledende ekspert på forbrukeratferd og innovasjon. Han er kjent for sine innsiktsfulle foredrag om hvordan teknologi påvirker forbrukerforventninger og merkevarestrategier.
Hughes var en stor suksess da han sist holdt foredrag på NHO Reiselivs årskonferanse i Trondheim, og vi gleder oss til å ønske ham tilbake på scenen Sandefjord.
Foredraget holdes på engelsk
Ta en liten luftetur, møt gode bransjekolleger og knytt nye kontakter ved kaffestasjonen
Leverandørene ber på messelunsj i messeområdet fra 13:30 til 15:00
NHO Reiselivs landsmøte og generalforsamling er kun for delegater.
NHO Reiseliv inviterer leverandørene i NHO Reiseliv Innkjøpskjeden til en ekslusiv samling med prisutdeling.
NHO Reiseliv Innkjøpskjeden deler ut pris for årets samarbeidspartner i følgende kategorier:
• Mat
•Drikke
• Non-food
• Tjenester
I tillegg kåres Årets stand på innkjøpsmessen 2025
Festmiddag med underholdning
NHO Reiseliv Sør-Norge inviterer til Get together i vikingstil. Dette vil du ikke gå glipp av!
Vi inviterer hele bransjen til å delta på vår Innkjøpsmesse og messelunsj som finner sted under NHO Reiselivs årskonferanse på Scandic Park Sandefjord 20. og 21. mai 2025.