Lønnsoppgjøret går til mekling
Det ble ingen enighet i forhandlingene mellom LO/YS og NHO. Mekling hos Riksmekler skjer 31. mars og 1. april.
En rekke bedrifter blir utelukket fra å motta støtte grunnet teknikaliteter. Dette utdypes i følgende brev til Finansministeren, sendt fra NHO Reiseliv og NHO Service og Handel.
NHO Reiseliv og NHO Service og Handel mottar i disse dager flere henvendelser fra medlemsbedrifter som lot være å permittere sine ansatte til tross for nedstengning av deres virksomhet i desember 2021, men som av ulike regnskapsmessige teknikaliteter, blir utelukket fra å motta støtte
Vedlagte blrev ble sendt Finansminister Trygve Slagsvold Vedum 16. mai 2022, der vi ber om at det gripes inn.
Det ble ingen enighet i forhandlingene mellom LO/YS og NHO. Mekling hos Riksmekler skjer 31. mars og 1. april.
Fredag 14. mars kl. 12 overleverte LO og NHO sine krav. Det markerte starten på årets lønnsoppgjør. Forhandlingsfristen går ut tirsdag 18. mars.
Stor usikkerhet i verden og økonomiske krevende tider påvirker også reiselivet. Det er stor variasjon når det gjelder reiselivsbedriftenes markedssituasjon og fremtidsutsikter.