Skuffet over regjeringens forslag til revidert nasjonalbudsjett
Det kommer ingen økte midler til markedsføring av Norge, flypassasjeravgiften gjeninnføres og det bevilges ingen ytterligere midler til nasjonal rekrutteringskampanje.
Reiselivsnæringen er helt avhengig av forutsigbare og internasjonalt konkurransedyktige rammebetingelser, økt markedsføring av Norge som reisemål og økte midler til rekruttering.
Vedlagte høringssvar ble sendt Finanskommiteen 19. mai 2022, og gjør rede for NHO Reiselivs viktigste momenter i forbindelse med Stortingets behandling av revidert nasjonalbudsjett 2022:
Last ned og les høringssvaret i sin helhet nedenfor.
Det kommer ingen økte midler til markedsføring av Norge, flypassasjeravgiften gjeninnføres og det bevilges ingen ytterligere midler til nasjonal rekrutteringskampanje.
Stor usikkerhet i verden og økonomiske krevende tider påvirker også reiselivet. Det er stor variasjon når det gjelder reiselivsbedriftenes markedssituasjon og fremtidsutsikter.
Jobbsøkere i alle aldre møtte opp da NHO Reiseliv og NAV inviterte sped-date for jobb i Kristiansand, Porsgrunn, Sandefjord og Arendal. Over 20 fikk jobb på dagen, og over 100 er kalt inn til intervjuer.
Dataangrep kan føre til store tap. Her får du konkrete tips og verktøy for å beskytte virksomheten din.